CHÓR PROWINCJONALNY Z WIEPRZA ŚWIĘCI SUKCESY

SUKCES NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KOLĘD W ŚLEMIENIU

27 stycznia 2018 Kameralny Chór Prowincjonalny z Gminnego Ośrodka Kultury w Wieprzu wziął udział w jubileuszowym 25 Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu.  W tym roku ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń wykonać można było tylko jedną kolędę. Zespół zaśpiewał „Leży Jezus malusieńki”. Z wielką radością chór przyjął wiadomość późną nocą o zdobyciu I miejsca w kategorii „dorośli”. Kameralny Chór Prowincjonalny jako laureat miał zaszczyt zaśpiewać w niedzielę 28 stycznia w kościele w Ślemieniu, podczas mszy świętej.

NAGRODA GRAND PRIX DLA KAMERALNEGO CHÓRU PROWINCJONALNEGO

24 marca2018 r. nasz chór uczestniczył w XIV Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej, który miał miejsce w przepięknym Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Koziegłówkach pod Częstochową. W trzydniowym przeglądzie wzięło udział 600 wykonawców.

Nasz zespół zaśpiewał „Adoramus Te, Christe” Quirino Gaspariniego. Jurorzy docenili to wykonanie nagradzając nasz chór nagrodą Grand Prix. Radość podczas ogłaszania wyników była ogromna i zupełnie niespodziewana. Dyrygentkę chóru - Jolantę Wąs wraz z zespołem uhonorowano wręczeniem przepięknej rzeźby figurki świętego Antoniego oraz nagrody pieniężnej ufundowanej przez panią poseł do Parlamentu Europejskiego, Jadwigę Wiśniewską.